Блог школы Орней

Навіщо фізичному терапевту володіти методом УЗД?

Колись в Австралії ультразвукове обстеження вагітних проводили лікарі-радіологи. Але якість цього обстеження не задовільняла акушер-гінекологів, тому вони самостійно вирішили дивитись своїх пацієнтів. Це значно покращило якість обстеження та дозволило поєднати його із клінічним обстеженням.

У лікарів спортивної медицини/фізичних терапевтів також часто виникає невдоволення якістю та результатами УЗД скелетно-м'язової системи, яке проводять звичайні лікарі УЗД.Чи можна проводити УЗД скелетно-м'язової системи краще ніж воно проводиться на даний час?

Звичайно! І відповідь у поєднанні цього обстеження з клінічною практикою!

Тільки уявіть на скільки збільшаться Ваші можливості, коли на прийомі пацієнта Ви самостійно зможете провести клінічне обстеження, фізикальне, рухові проби під контролем УЗД, звернути увагу на місце болю та порівняти із коллатеральною(здоровою) стороною, проводити ін'єкції під контролем узд, провести диференційну діагностику з іншою патологією(судин, нервів, тощо).

Під час обстеження важливо знайти ту патологію, яка спричиняє біль, та віддиференціювати її від супутньої патології яка може бути в пацієнта. А також патологію, яка може не виражено проявлятися при візуалізації (незначний тендиноз, хронічне розтягнення зв'язок, запалення нерва чи жирової тканини), і звичайний лікар УЗД може її пропустити.

Фізіотерапевт під час обстеження може натиснути датчиком і визначити місце максимальної болючості чи найменшого розриву, ввести анестетик чи стероїди, плазму багату тромбоцитами в потрібне місце під контролем УЗД, краще визначити тактику лікування чи рухової активності.Ми також можемо легко стежити за процесом відновлення(загоєння) пошкоджених м'язів (особливо при гострих травмах), сухожилків, зв'язок у футболістів та спортсменів, щоб вирішити коли вони можуть повертатися до тренувань чи відновити гру. Це дуже важливо для спортсмена.

З портативною системою це можна робити навіть під час гри.
Так, спортивний лікар ФК Барселона, одному із гравців після отримання травми прямо на полі за кілька секунд провів УЗД та прийняв рішення про повернення до гри футболіста!

Є багато прикладів, коли патологію не вдається виявити при МРТ чи на рентгені, а завдяки руховим пробам та обстеженню в режимі реального часу та порівнянні з протилежною стороною вдається.

Оскільки ультразвукові апарати дешевшають та стають все меншими (зображення можна виводити навіть на екран смартфону!)— багато клініцистів мають змогу освоїти ультразвукове обстеження скелетно-м'язової системи та використовувати у своїй практиці!

УЗИ
Made on
Tilda