Блог школы Орней

Поперечний розтираючий масаж ІНСТРУМЕНТОМ

Основне завдання даного підходу — відпрацювання місця фасціального обмеження, що впливає на нормальні біомеханічні функції.

Поперечний розтираючий масаж (ПРМ) вперше був описаний хірургами-ортопедами Mennell і Cyriax, а популяризований Hammer.

Відмінність від інших міофасціальних прийомів в тому, що ПРМ здійснюється поперек волокон та прямо над сухожиллями і зв’язками, на адгезіях міжм’язових пучків.До прикладу, ПРМ використовується в випадку «Ліктя тенісиста», при якому терапевт розуміє, що біль йде від загального сухожилля розгиначів, а не з тригерних точок в середині самих м’язів.

Cyriax пояснює механізм дії ПРМ тим, що поперечне розтирання під прямим кутом руйнує рубцеві тканини, які залишаються в дезорганізованому матриксі в середині сухожилля після запалення чи травми.

А наукові дослідження показують: в сухожиллі проходить постійний дегенеративний процес, і коли відбувається якась травма чи постійні мікротравми з надривами — це послаблює тканини та призводить до гострого запалення.

Базуючись на цих фактах, можна припустити, що ПРМ механічно пришвидшує «застійний» процес загоєння!

Послідовність проведення ПРМ:
• Виявляють сухожилля, зв’язку чи м’язово-сухожильне з’єднання, виконуючи тести мануального супротиву (селективного натягування).
• Розміщують пацієнта так, щоб тканини, на які має чинитись вплив, знаходились в слабкому натягненні.
• Глибокий натиск та розтирання застосовують ПРОТИ ВОЛОКОН під прямим кутом.
• Тривалість біля 10 хв; до тих пір, поки не наступить анестезія.
• Не варто путати ПРМ з іншою технікою на сухожилля, відомою як «Посмикування (бринчання)», яка є черезволокнистою версією звільненя ТТ.

При техніці ПРМ вплив здійснюється тривалий час (5-10 хв). Виконувати пальцями дану техніку в місці міжм'язевої адгезії, на сухожиллі чи зв’язці важко. Тому краще здійснювати інструментами для IASTM.

Пам’ятайте, що ПРМ при гострому запаленні сухожилля чи м’яких тканин може погіршити стан і збільшити набряк. Тому в певних випадках не варто виконувати його прямо над травмованою ділянкою.
Инструментально-мануальная терапия
Made on
Tilda