Блог школы Орней

Який УЗД апарат обрати?

УЗД діагностика на сьогоднішній день є найзатребуванішою в медицині, зокрема і для обстеження скелетно-м’язової системи. Це пояснюється доступністю, безпечністю, швидкістю та інформативністю цієї діагностики.

Лікар, обираючи апарат, керується, зазвичай, своїм досвідом та обстеженнями які будуть проводитись на апараті, чи маніпуляціями під УЗД контролем.

Для того, щоб визначити який апарат підійде вам найкраще для обстеження МСК, потрібно дати відповідь на декілька запитань:

1. Визначитись: апарат буде використовуватись виключно для обстеження скелетно-м’язової системи, чи це має бути універсальна система для обстеження різних органів та систем (ОЧП, щитовидна залоза, серце та ін).

2. Визначитись скільки коштів ви готові витратити на купівлю УЗД апарата. Або хоча б визначитись із рівнем системи: початковий, середній чи експертний. Зараз на ринку є сотні гідних варіантів різних виробників. Бренди такі як Cannon, GE, Siemens, Philips коштуватимуть дорожче, виробники з «Піднебесної» дешевше, але в такому випадку варто брати нове обладнання. На ціну суттєво вплине чи система нова, чи бувша у використанні. Зараз можна купити хороший УЗД апарат за доступні кошти, однак в майбутньому є ризик з сервісом, тому варто це врахувати.


3. Де буде використовуватись апарат? Якщо тільки в кабінеті — то можна обрати стаціонарну систему, якщо ж вам потрібна мобільність — тоді віддайте перевагу портативним системам. Тим більше, що зараз багато виробників пропонують портативні датчики, які через кабель або по Wi-Fi підєднуються до планшету або вашого мобільного телефону.


4. Функціонал
В залежності від області використання, компанії-виробники пропонують певний набір функцій, режимів та технологій, які спрощують процес обстеження та дають можливість більш широкого та детального сканування.

До них належать:


2Д режим, який ми використовуємо для візуалізації (він характеризується якістю візуалізації та роздільною здатністю, глибиною проникнення, ТНІ, частотою кадрів);

CDI кольоровий доплер, який дає можливість оцінити кровотік;PDI енергетичний доплер, який показує скільки крові припливає до тканин. Це дає можливість визначити запальні процеси, виявити пухлини, оцінити кровотік в ділянці пошкоджених тканин;
PW імпульсно-хвильовий доплер, дає можливість виміряти швидкість кровотоку в судинах.

5. Комплектація датчиків.
Зазвичай, для обстеження скелетно-м’язової системи, достатньо лінійного датчика, найчастіше з частотою 4-14 MHz, та глибиною проникнення до 100мм.

В універсальних системах додатково використовуються:
Конвексний датчик 1,9-6 MHz для дорослих,  4,2-10,2 MHz для дітей;
Секторний датчик 1,8-4,2 MHz для дорослих, 4,2-8,5 MHz для дітей;
Внутрішньопорожнинний датчик (ректальний, вагінальний) 3,6-8,8 MHz.


6. В преміальних та экспертних системах додатково є унікальні технології, які можуть підвищити універсальність системи: водонепроникність, стійкість до дії дезінфікуючих розчинів, автоматична оптимізація зображення, панорамне сканування, ультразвукова томографія, еластографія та інші.


З розвитком технологій, набувають популярності лінійні Wi-Fi датчики, які використовуються замість стаціонарного та портативного УЗ-обладнання для обстеження пацієнтів, спортсменів в клініках, в кабінетах ультразвукової діагностики чи безпосередньо під час змагань, тренувань.

Прилад підключається до смартфона або планшета з операційною системою Android або iOS, який є одночасно консоллю управління та монітором. Датчик виконує функцію випромінювача та отримувача ультразвукового променя, а гаджет відповідає за обчислення та функціонал системи.


Лінійний датчик можна використовувати там, де потрібна мобільність, поза стінами клініки.

Ємність батареї в більшості сучасних портативних датчиків дозволяє працювати від 1,5 до 3 годин безперервної роботи, що зручно у використанні в травматології, хірургії, спортивній медицині, при проведенні маніпуляцій під контролем УЗД.


Високочастотність забезпечує хорошу деталізацію та контрастність ділянки обстеження. Ширина поля зору складає 40-50 мм. Глибина сканування близько100мм, чого достатньо для обстеження більшості суглобів, зв'язок, м’язів, судин, нервів та органів, які розташовані на невеликій глибині.

УЗИ
Made on
Tilda